RCOstrava.cz

Kontakt a pár slov o nás

Historie námi pořádaných závodů v Ostravě
Závody a výsledky Přihlášky Propozice Celkové pořadí Media Kontakt Poděkování

Historie

RC závody aut mají na Ostravsku velkou a bohatou historii. Nejen těch elektromodelů, ale i třeba spalovacích modelů 1/5. Ostrava byla vždy jedním z hlavním pilířů celorepublikové sítě modelářských klubů.

V roce 2010 se Roman Krejčí ve spolupráci s několika nadšenci rozhodli obnovit slávu závodů pořádaných přímo v Ostravě. Po dohodě s panem Martinem Kořínkem byly zakoupeny koberce, které se používaly na závodech Xray Challenge v Brně a byly skladovány v Holešově. Díky Václavovi Buchtovi se koberce převezli do Ostravy, kde se závodilo v hale mládeže "Na jízdárně" na ulici Gajdošově 16, kde hala sloužila jako tréninková zejména pro TJ Mittal Ostrava oddíl volejbalu. První závod se jel 26.3.2011 v základních skupinách 2WD Le Mans, 4WD Touring cars a 2WD Formule 1. O měsíc později se zde opět závodilo v termínu 23.4.2011. Na další ročník 2011/12 byl již kalendář bohatší a celé dění se přeneslo o pár kilometrů dále do haly "Varenská 3140", tedy hlavní haly míčových sportů TJ Ostrava. V kalendáři bylo již celkem 5 závodů.

Pořadatel se postupně snažil vylepšovat úroveň závodů nejprve zapůjčováním vytyčení tratě a posléze došlo k zakoupení dřevěných desek, které byly rozřezány, aby mohly tvořit ohraničení dráhy, které bylo šetrnější než zakoupené okenní profily plastových oken, které slouží spíše jako mantinely u hlavních rovných úseků. Po pomoci klubů RC Team Rychvald a RCClubFM došlo v roce 2013 k zakoupení poklici z RC klubu Zlín, takže již komplet vše potřebné ke stavbě dráze patří přímo pořadatelům v Ostravě. Časomíra je zatím pronajímána a hlavní časoměřiči se během let měnili. Zpočátku to byla práce a pomoc Jiřího Veverky z RCClubuFM, posléze se o časomíru staral RC Team Rychvald, jeden závod měřili Petr Novotný ze Zlína a pro ročník 2013/14 byla domluvena spolupráce s Martinem Kulhánkem z RCClubuFM. Závody byly v minulosti podporovány prodejnou Alfa computer a posléze Alfamodelářem, ale obě firmy bohužel zanikly. Hlavním partnerem se tak stává Corally.cz

Krédem našich závodů je vytvořit pohodové závody na plynulých tratích, které maximálně vyhovují bezpečné jízdě, aby nedocházelo k přeskočení modelu do protisměru a podobně. Není důležitý tvar dráhy na papíře,ale s rozumem sestavení bezpečné dráhy s ohledem na místa, kde se spojují koberce a podobně.

Dosluhující šedý koberec se používal do zimní sezóny 2018/2019, kdy e jezdily pouze volné závody a závody seriálu Moravian Le Mans Series.

Černý ETS koberec byl zakoupen v září 2019, aby nastartoval novou éru RC závodů v Ostravě. Velký díky patří Michalu Bokovi, Tomáši a Michalu Rajdosovi. S tímto kobercem chceme otevřít opět Ostrava Cup, který bude mít každou zimu 4-5 závodů.

Kontakt

Roman Krejčí, tel 602 824471
ostravacup@corally.cz

Dráha

odkaz na mapu - tělocvična TJ Ostrava, Varenská 3140, hala míčových sportů (GPS: 49°50'4.021"N, 18°16'8.008"E)

Copyright © 2010-2020 RC !!! Cup Ostrava - presented by Roman Krejčí & CORALLY.CZ

TOPlist